Materiały Budowlane
18.10.2019.
Linki Google
Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane w 2010?
26.09.2009.
Począwszy od roku 2010 czas oczekiwania na zwrot VAT za materiały budowlane może być być krótszy. Zamiast dotychczasowych sześciu miesięcy urząd skarbowy będzie miał jedynie 60 dni na rozpatrzenie wniosku.
Czytaj całość…
 
Mniej mieszkań?
20.09.2009.
W sierpniu 2009 liczba mieszkań oddanych do użytku zmniejszyła się o 1 procent względem sierpnia 2008. Mimo tego, jeżeli policzy się ilość mieszkań oddanych w ciągu ośmiu pierwszych miesięcy 2008, to bieżący rok okaże się nieco lepszy - do dnia 31 sierpnia 2009 oddano o ponad 6% mieszkań więcej, niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Czy wystarczy to, by odtrąbić koniec kryzysu?
Czytaj całość…
 
Spadek sprzedaży materiałów budowlanych
02.09.2009.
Choć w ciągu ostatniego roku ceny niektórych materiałów budowlanych spadły nawet o jedną trzecią, sprzedaż nadal nie wzrasta. Jak dotąd sprzedaż firm i hurtowni budowlanych są o kilkanaście-kilkadziesiąt procent niższa niż przed rokiem.
Czytaj całość…
 
Łuki z YTONGa? - Proszę bardzo!
19.07.2008.
Xella Polska, chcąc pokazać, że System 20 cm sprawdza się nawet w najbardziej nietypowych rozwiązaniach architektonicznych, przygotowała prezentację i serię zdjęć przedstawiających, jak w łatwy sposób można zrobić nadproża łukowe.
Czytaj całość…
 
Produkty do energooszczędnej izolacji dachów skośnych
04.07.2008.
URSA DF35

Produkt w rolce o współczynniku przewodzenia ciepła λ=0,035 W/mK, dzięki swoim najlepszym parametrom technicznym gwarantuje odpowiedni klimat termiczny zimą i latem. Szczególnie polecany w miejscach, gdzie ze względu na ograniczenia konstrukcyjne (np: mała wysokość krokwi) stosuje się cieńsze warstwy izolacji.
Czytaj całość…
 
Materiały Budowlane: O Nas
02.07.2007.

Serwis Materiały Budowlane

Serwis "Materiały Budowlane" stawia sobie za cel dostarczyć podstawowych informacji na temat najpopularniejszych materiałów budowlanych.


Znajdziesz tutaj zalety i wady większości z materiałów budowlanych używanych w budownictwie jednorodzinnym - od drewna, przez żelbeton po beton komórkowy i żelbet. W każdej z kategorii znajdują się również dane kontaktowe do głównych producentów - w obecnej sytuacji na rynku, kiedy materiały budowlane zmieniają ceny niemal z dnia na dzień, tylko na stronach producentów poszczególnych materiałów budowlanych można z całą pewnością znaleźć aktualne dane na temat cen i aktualnych ofert.

"Materiały budowlane" będzie także na bieżąco informować o zmianach zachodzących na rynku materiałów budowlanych. W sytuacji, gdy masowe wyjazdy pracowników sektora budowlanego do krajów starej Unii Europejskiej a ceny materiałów budowlanych, zwłaszcza cegły, wzrosły o ponad 100 procent, otrzymywanie na bieżąco informacji dotyczących sytuacji na rynku materiałów budowlanych może zaowocować oszczędnościami rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Choć nie należymy do żadnego z gigantów rynku, takich jak Xella Polska - Materiały Budowlane, będziemy na bieżąco śledzić rynek. Dla wszystkich, którzy budują w tej chwili domy, drożejące materiały budowlane mogą zrujnować plany życiowe i zmienić znakomitą inwestycję, jaką jest dom jednorodzinny (zwłaszcza dom pasywny) w worek bez dna, zdolny pożreć każdą ilość pieniędzy.
 

Materiały Budowlane

(C) 2006 goP.I.P. Template by gopip.deSmoki, smoczki