Materiały Budowlane
25.03.2019.
Linki Google
Rynek - Aktualności
YTONG - według inwestorów indywidualnych - najlepszy PDF Drukuj Email
04.07.2008.
Jak wynika z niezależnego raportu Pentora – YTONG, materiał budowlany produkowany przez Xella Polska uzyskał najwięcej wskazań inwestorów indywidualnych w badaniu spontanicznej znajomości marek producentów materiałów do wznoszenia ścian. iezależny ośrodek badawczy Pentor Research International Poznań w lutym br. już po raz jedenasty wydał swój cykliczny raport „Rynek materiałów budowlanych w Polsce. Plany remontowo - budowlane polskich gospodarstw domowych oraz koniunktura na rynku dużych inwestycji w 2008 roku." Badania, przeprowadzone w styczniu br. na reprezentatywnej próbie tysiąca inwestorów indywidualnych w całym kraju, potwierdziły dużą popularność produktów Xelli wśród finalnych nabywców.
Czytaj całość…
 
Spadek cen mieszkań? PDF Drukuj Email
12.06.2008.
Zaledwie od stycznia do kwietnia deweloperzy oddali do użytku aż o 79% mieszkań więcej, niż w tym samym okresie roku 2007. Jakby tego było mało, w 2009 roku tendencja wzrostowa najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie. Mimo powolnego wzrostu cen materiałów budowlanych i braku siły roboczej, ilość mieszkań dostepnych na rynku dramatycznie rośnie.
Czytaj całość…
 
Braki pracowników w sektorze budowlanym PDF Drukuj Email
24.04.2008.

    Jak szacuje KZPB, w polskim sektorze budowlanym brakuje ok. 120-150 tysięcy pracowników. Ponad połowa firm budowlanych skarży się na problemy z zatrudnieniem, które jest (obok cen i dostępności materiałów budowlanych) jednym z głównych problemów nękających branżę.

Czytaj całość…
 
Nowe regulacje dotyczące materiałów budowlanych? PDF Drukuj Email
10.04.2008.

    Ministerstwo Infrastruktury planuje zmiany w ustawie o wyrobach budowlanych w celu podniesienia jakości materiałów budowlanych. Zmiany, choć mają dotyczyć głównie kontroli jakości, także importowanych materiałów budowlanych, budzą mieszane uczucia wśród producentów, wieszczących ponowny wzrost cen.

Czytaj całość…
 
Nie tylko materiały budowlane przyczyniają się do wzrostu kosztów budowy PDF Drukuj Email
13.03.2008.
    Od 1 stycznia 2008 koszt budowy domu podskoczył o około 3 procent, jednak tylko część kosztów to efekt podwyżek cen materiałów budowlanych. Niestety, według ekspertów to jeszcze nie koniec...
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 34

Materiały Budowlane

(C) 2006 goP.I.P. Template by gopip.deSmoki, smoczki