Materiały Budowlane
25.03.2019.
Linki Google
Porady Budowlane
Rynek materiałów budowlanych  prognozy PDF Drukuj Email
19.07.2007.

autor: Ewa Libiszewska 

    Ostatnie kilka miesięcy na pewno przysporzyło niejednej osobie kupującej materiały budowlane sporo kłopotów. Ceny rosły w zastraszającym tempie, a składy świeciły pustkami. Czy jest szansa na zmianę tej sytuacji?

Czytaj całość…
 
Żelbet i jego zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym PDF Drukuj Email
14.07.2007.

autor: Ewa Libiszewska 

    Mimo różnorodności materiałów budowlanych, w konkretnych przypadkach konstrukcje żelbetowe są praktycznie niezastąpione.

Czytaj całość…
 
Fundamenty to podstawa PDF Drukuj Email
07.07.2007.
autor: Bartosz Chmielewski

    Fundamenty muszą być położone tak starannie, jak to tylko możliwe. Na nich spoczywa cały ciężar domu, one też są elementem konstrukcji, który jest najmniej dostępny co sprawia, że jakiekolwiek naprawy są nie tylko trudne, ale i kosztowne. Niestarannie położone fundamenty nie tylko mogą powodować podchodzenie wody pod dom, przemarzanie ścian czy ich pękanie, co w najgorszym przypadku prowadzi do katastrofy budowlanej.
Czytaj całość…
 
Ściany naszego domu PDF Drukuj Email
02.07.2007.
autor: Bartosz Chmielewski

    Budując dom staramy się tak dobrać materiały budowlane, aby ściany były wytrzymałe, ciepłe i ciche, a ich postawienie niedrogie. Niestety, dość szybko okazuje się, że budownictwo jednorodzinne to nie Era, nie można mieć wszystkiego. W rezultacie rezygnujemy z droższych materiałów na rzecz tych o niższej cenie, oczywiście kosztem parametrów technicznych budynku. Czy jednak takie postępowanie naprawdę się opłaca? Faktem jest, że lwią część pieniędzy przeznaczonych na postawienie ściany pochłaniają materiały budowlane, jednak nie możemy zapominać o pozostałych kosztach, podobnie jak i o przyszłych zyskach związanych choćby z niższymi rachunkami za ogrzewanie czy wyższym komfortem mieszkania.
Czytaj całość…
 
Dom za połowę ceny PDF Drukuj Email
02.07.2007.
autor: Piotr Waydel

    Od zawsze zastanawia mnie irracjonalność zachowań ludzi, pragnących wybudować sobie dom. Bardzo często zaciągają oni na ten cel wieloletni kredyt, który jest ogromnym obciążeniem dla ich bieżącego budżetu, a w niepewnej sytuacji rynkowej i nieprzewidywalnej przyszłości, stwarza duże ryzyko niewypłacalności i utraty domu. Zakładają tym sobie stryczek na szyję i zgadzają się na życie w trudzie, przez bardzo wiele lat.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 15 z 15

Materiały Budowlane

(C) 2006 goP.I.P. Template by gopip.deSmoki, smoczki