Materiały Budowlane
25.03.2019.
Linki Google
Jak izolować fundamenty? PDF Drukuj Email
29.07.2007.

autor: Bartosz Chmielewski

   Fundamenty to ten element konstrukcyjny domu, który narażony jest na największe obciążenia. Stabilność całego domu - podłóg, ścian i dachu - zależy od właśnie od fundamentów. Jeżeli dodamy obciążenia związane z wiatrem, deszczem czy śniegiem, próby jakim poddawane są fundamenty okażą się jeszcze cięższe. Jeżeli do tego weźmiemy pod uwagę, że fundamenty mogą być również odpowiedzialne za znaczną część utraty ciepła, ich rola staje się nie do przecenienia

   Z tych powodów fundamenty powinny być zbudowane z materiałów budowlanych najwyższej jakości, nawet jeśli chodzi o tylko o nieduży domek jednorodzinny, gdzie obciążenia, jakim poddawana jest konstrukcja są minimlane, zwłaszcza w porównaniu do bloków. Jednak sama jakość materiałów budowlanych, z których postawione są fundamenty to zbyt mało, by uważać sprawę za załatwioną. Z uwagi na rosnące koszty ogrzewania, równie istotną sprawą, co solidność konstrukcji, jest izolacja.

    Po pierwsze, fundamenty powinny być dobrze zabezpieczone przed negatywnym wpływem wpływem wód gruntowych. Lekka izolacja przeciwwilgociowa zwykle wystarcza, o ile dom nie stoi na gruncie podmokłym, gdzie konieczna jest ciężka izolacja przeciwwodna.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Materiały Budowlane

(C) 2006 goP.I.P. Template by gopip.deSmoki, smoczki